Shmi Skywalker

Shmi, matka Anakina Skywalkera, žila většinu svého života jako otrokyně.Shmi Skywalker

Už jako malá byla zajata piráty a prodána do otroctví. Vystřídala mnoho pánů. První byl Pi-lippa, pak následovala Gordulla Hutt. Právě u ní se stalo něco nečekaného-Shmi otěhotněla. Bez jakéhokoli otce. O devět měsíců později se jí narodil Anakin.To se stalo na planetě Thessius. Po dalších 3 letech je Gordulla Hutt prohrála,když je vsadila v závodech kluzáků. Jejich novým pánem se stal toydariánský obchodník Watto na planetě Tatooine. Přilepšilo se jim,Watto nebyl tak přísný jako Gordulla, ale přesto si Shmi pro Anakina přála víc,než jen život otroka. Anakin si z toho přesto nedělal starosti.

Shmi se kompletně změnil život ve chvíli, kdy Anakin přivedl domů Qui-Gon Jinna. Po Anakinově naléhání ho nechala, aby závodil na svém kluzáku. Shmi si myslela, že tento cizinec je ten,kdo může jejímu synu pomoci. A zdá se,že to zjistila ještě dřív než sám Qui-Gon..

Poté, co Anakin vítězně dojel závod, se Shmi dozvěděla, že vyhrál svou svobodu. Shmi byla šťastná, že její syn bude volný a splní se mu sen-stane se rytířem Jedi. Zároveň byla však zarmoucena jeho odchodem. Bylo to asi nejdůležitější rozhodnutí v jejím životě.

Anakin se loučí se svou matkou

 

Pár let po Anakinově odchodu se do Shmi bláznivě zamiloval farmář Cliegg Lars. Od Watta ji vykoupil a vzal si ji za ženu. Ona mu pak pomáhala vychovávat jeho syna Owena na jejich zvlhčovací farmě. Tam po nocích dlouho toužebně hleděla ke hvězdám s bolestí v srdci po ztraceném Anakinovi.

Zhruba 10 let po Anakinovu odchodu šla ráno Shmi, jako obvykle, posbírat houby z vaporátorů. Přepadla ji skupinka Tuskunů a odvlekla ji do své vesnice. Lars se jí spolu s dalšími 30 farmáři vydal na pomoc. Vrátili se 3.

 

Když Anakin se, sužovaný zlými předtuchami o své matce, vrátil na Tatooine, od Watta se dozvěděl, že ji vykoupil Lars. Poté co za ním dorazil, Lars mu vše vypověděl. Neváhal ani chviličku a přes námitky ostatních se ji vydal zachránit. Jel celou noc, a když proklouzl do tuskenského tábora, našel ji v zuboženém stavu. Když mu naposledy pohlédla do tváře, řekla mu jak je na něj pyšná. Pak zemřela. Anakin poté v návalu vzteku pobil celou vesnici Tuskenů.

Smrt Shmi