Anakinova upravená Delta-7

Anakin dostal stíhačku Delta-7 Aethersprite jako každý jedi, protože bylo během klonových válek nutné, zajistit republikové velení v kosmických bitvách. A nebylo lepších pilotů než jsou právě rytíři jedi. Ale i nad ty Anakin svou pilotáží vyčníval. Anakin své už tak vynikající schopnosti pilotování ještě znásoboval svou schopností vycítit, co se v nejbližších okamžicích stane. Delta-7 odlétá z Coruscantu
Technické parametry
Velikost 8 m na délku
Max.rychlost dosažitelná v atmosféře přes 12000 km/h
Max.zrychlení ve vesmíru přes 5000G
Hyperpohon class 3
Hlavní výrobce Kuat Drive Yards

 

Mistr jedi Saesee Tiin, ale s ní nebyl příliš spokojený.  Začal je proto vylepšovat podle svých idejí. Do výzbroje přidal 4 čtyřhlavňová laserová děla a namontoval do ní kompaktní hypermotor třídy 3(původní stíhačky museli používat hyperprostorový prstenec). Jeho úpravy zaznamenaly obrovský úspěch,a proto se podle něj vylepšily i další stíhačky.

 

Ani tyto úpravy však nebyly Anakinovi dost dobré. Protože byl famózní technik a konstruktér, pustil se do úprav sám. Trup stíhačky pomaloval vzory, které ne náhodou byly podobné těm na kokpitu jeho závodním kluzáku. Už tak silnou palebnou sílu ještě zvýšil přidáním protonového torpédometu. Namontoval výkonnější podsvětelné motory a další manévrovací klapky, jenž činili stíhačku úžasně rychlou a přitom překvapivě snadno ovladatelnou. Změnil také pozici astromecha. Z předchozího levého křídla se přesunul doprostřed trupu. Také přidal hypermotor třídy 3.

 

 

 

 

Delta-7 Tento technický skvost byl však bohužel zničen během klonových válek. Ne v nějaké vesmírné bitvě-tam byla neporazitelná. Tuto stíhačku podle bombou zničila sithka Asajj Ventress poté, co Anakin přistál na Yavinu 4.

Tento typ stíhaček se používal až do nástupu Impéria, ale zhruba od poloviny Klonových válek byl nahrazován modernější Eta-2.