Imperial Star Destroyer - Devastator

 

Lord Vader používal tento křižník jménem Devastator jako svou vlajkovou loď.Tato monumentální plavidla tvořila páteř imperiální flotily. Až na výjimky po celou dobu trvání občanské války sloužila jako nejvýznamnější symbol imperiální moci.

 

 

 

 

 

 

 

 
Technické parametry
Velikost 1600m na délku
Max.rychlost v atmosféře neschopný sestupu
Max.zrychlení ve vesmíru 2300G
Hyperpohon třída 2
Hlavní výrobce Kuat Drive Yards

 

Hvězdný destruktor třídy Imperial byl nástupcem menšího modelu Victory. Oproti němu přinášel mnoho vylepšení. Hlavně byl téměř dvakrát tak dlouhý a mohutný. Díky tomu se zvýšila přepravní kapacita a samozřejmě také počet zbraňových systémů. Naopak narozdíl od Victory nemohl sestupovat do atmosféry, takže nemohl přímo vysazovat jednotky a musel použít speciálních lodí.

Díky jedinečnému tvaru mohl pálit ze všech zbraní najednou.
K těm hlavním patří 60 turbolaserů vybavených technologií pro zaměřování rychle letících stíhaček. Dále pak 60 iontových děl a 10 projektorů tažných paprsků.

Celou loď pak chránili 2 obrovské generátory štítů umístěné na můstku.

Celý tento kolos pohání obří reaktor sluneční ionizace od firmy Sienar Fleet Systems. Reaktor je umístěn v kopuli z duraoceli a karbonitu na spodní straně lodi. Je tak výkonný,že si,i když všechny systémy běží na plný chod, ponechává značnou rezervu ve svém výkonu.

Tento destruktor pojme 9700 vojáků. Do velkých nákladových prostorů se vejde 20 AT-AT, 30AT-ST a do hangáru pak 72 stíhaček. Na palubu se dále vejdou nejrůznější bárky, dělové čluny, transportéry, Lambda raketoplány a také prefabrikovaná posádkový základna pro dlouhodobější okupace planet.

Po bitvě o Yavin firma KDY začala vyrábět inovovanou verzi Imperial Star Destroyer II. I ten měl ale být nahrazen Super Star Destroyerem.

Plán ISD